LM 3 kamp 12/6-2016

landsdelsmesterskab 3 kamp, Høje Bøge Stadion Svendborg søndag den 12. juni 2016
Resultatliste - Samlet
landsdelsmesterskab 3 kamp, Høje Bøge Stadion Svendborg søndag den 12. juni 2016
Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
152 selma Dallsgaard2009NGIF60mBo 562
13,6s(165)2,08m(327)8,08m(70) Bronze
287 Adele Hjortshøj2010Nr.Lyndelse60mBo 289
14,9s(50)1,72m(207)6,99m(32) Badge
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
159 Alberte Ahler-Jensen2008OA/OGF400mBo 928
1.29,2(428)2,42m(443)7,70m(57) Bronze
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
173 Vibe Skov Olsen2007OA/OGF60mBo 1702
10,1s(656)3,31m(765)14,03m(281) Guld
241 Frida Bjerregaard2007OA/OGF60mBo 1635
10,8s(448)3,07m(679)22,06m(508) Sølv
382 Annabelle Thygesen2007OA/OGF60mBo 1187
11,2s(379)2,78m(574)12,72m(234) Bronze
442 Ida Marie jensen2007OA/OGF60mBo 469
15,2s(23)1,88m(260)11,35m(186) Ingen
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
181 Estelle Thygesen2006OA/OGF60mBo 1558
10,7s(478)2,91m(621)19,93m(459) Bronze
280 Emilie Johansen2006OA/OGF60mBo 1167
10,5s(537)2,10m(333)14,49m(297) Ingen
328 Jasmina Trumic2006NGIF60mBo 1048
10,6s(507)2,69m(541)2,59m(0) Ingen
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
191 Caroline Hansen2005SG60mKu 2371
9,7s(776)3,40m(798)6,58m(797) Guld
279 Fiona Svane Milne2005OA/OGF60mBo 2245
10,0s(686)1,10m(876)29,61m(683) Sølv
348 Ida Fisker2005OA/OGF60mKu 2051
10,3s(597)3,21m(729)5,90m(725) Sølv
440 Luna Nordland2005OA/OGF60mBo 1577
10,1s(656)3,19m(722)11,72m(199) Bronze
589 Naja Holm Jensen2005OA/OGF60mBo 1224
10,9s(418)2,97m(642)10,72m(164) Ingen
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
144 Caroline Aslerin2004OA/OGF80mKu 2721
11,9s(931)4,06m(1037)6,16m(753) Sølv
245 Kristine Martinsen2004OA/OGF80mKu 2655
12,3s(828)1,15m(944)7,40m(883) Sølv
355 Cecilia Dalsgaard Thompson2004NGIF80mKu 1549
14,1s(390)3,03m(664)3,71m(495) Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
147 Cecilie Carlsen2003OA/OGF800mKu 3013
2.43,1(1239)4,13m(1062)5,77m(712) Sølv
216 laura Frandsen2003SG80mSp 2629
12,9s(673)1,35m(1216)17,84m(740) Bronze
386 Camille Desmarreth2003RINGE GF80mSp 2366
12,8s(699)1,15m(944)17,25m(723) Bronze
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
117 Sofie Lauritsen2002SG100mKu 2775
15,0s(991)3,77m(932)7,11m(852) Bronze
292 Laura Aaen2002SG100mKu 2665
15,6s(834)3,79m(939)7,49m(892) Bronze
388 Clara Bendsen Christensen2002OA/OGF100mDi 2328
15,8s(782)3,93m(990)10,51m(556) Bronze
Kvinder 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
193 Astrid kjær Reng2000OA/OGF100m 3383
14,5s(1122)1,25m(1080)4,46m(1181) Sølv
232 Natasja Trustrup2000NGIF100mKu 2951
15,2s(939)4,14m(1066)8,00m(946) Bronze
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
11 Villads Thrane2009RINGE GF60mBo 579
13,7s(133)2,09m(226)17,40m(220) Bronze
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
12 Rasmus G. Hansen2008RINGE GF60mBo 1524
10,5s(475)3,16m(537)29,45m(512) Sølv
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
120 joachim Olsen2007NGIF400mBo 1441
1.24,9(439)3,04m(501)28,98m(501) Sølv
234 Jamie Haagensen2007OA/OGF400mBo 1285
1.25,8(402)2,86m(448)26,11m(435) Bronze
354 Elliot Thompson2007NGIF60mKu 1252
11,3s(351)2,99m(486)4,35m(415) Bronze
485 Marcus S. laursen2007RINGE GF60mBo 926
12,5s(242)2,68m(394)20,20m(290) Badge
53 Mathias hansen2007RINGE GF60mBo 824
12,4s(251)2,58m(366)16,88m(207) Badge
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
139 Benjamin Vernegren2006OA/OGF400mKu 2245
1.10,9(1006)3,46m(627)6,30m(612) Guld
25 Boas Brøchner2006RINGE GF60mBo 1411
10,7s(417)2,99m(486)29,30m(508) Bronze
366 killian Ishi-Dodson2006OA/OGF60mBo 1300
10,2s(561)2,85m(445)20,34m(294) Bronze
44 Lucas Brøchner2006RINGE GF400mBo 1146
1.25,1(431)2,40m(314)24,64m(401) Ingen
521 Jonas Hannibalsen2006NGIF400mKu 749
2.18,4(0)2,36m(303)4,65m(446) Ingen
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
138 Benjamin Haagensen2005OA/OGF400mBo 2453
1.14,2(872)3,75m(713)44,92m(868) Guld
237 Ander C. Nicolajsen2005OA/OGF400mBo 1646
1.27,1(385)3,10m(519)39,44m(742) Bronze
36 Theis Thrane2005RINGE GF60mBo 1585
11,0s(378)3,19m(546)35,91m(661) Bronze
47 Andreas Hansen2005RINGE GF60mBo 1502
10,1s(590)3,41m(612)20,58m(300) Bronze
522 Patrick Thøgersen2005NGIF400mKu 1274
1.35,4(288)1,05m(517)4,88m(469) Ingen
635 Tobias Skov Nielsen2005OA/OGF400mKu 227
2.40,5(0)1,54m(69)2,69m(158) Ingen
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
119 Saxo draiby2004SG800mSp 2286
2.44,7(929)3,80m(728)19,37m(629) Sølv
271 Peter Skau Jørgensen2004OA/OGF80mKu 1935
12,7s(682)3,37m(600)6,70m(653) Bronze
333 Benjamin Haastrup2004SG800mSp 1483
3.14,9(390)3,09m(516)17,01m(577) Ingen
483 Aksel Bendsen Christensen2004OA/OGF80mKu 0
AfbudAfbudAfbud Ingen
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
18 nikolai G. Hansen2003RINGE GF80mSp 2612
11,5s(973)3,94m(770)30,26m(869) Sølv
Mænd 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
110 Rasmus Thrane2002RINGE GF100mSp 1565
17,6s(369)3,04m(501)22,34m(695) Ingen
29 Sofus Andersen2002RINGE GF800mSp 0
AfbudAfbudAfbud Ingen
Mænd 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
184 tobias Rendbæk2000OA/OGF100m 4053
11,9s(1570)1,65m(1221)5,59m(1262) Super!!
236 Gustav Emil Ladefoged2000OA/OGF100mKu 0
AfbudAfbudAfbud Ingen
Mænd 18-19 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
127 Casper Trustrup UFK1998NGIF100mKu 2685
14,0s(1094)3,98m(782)8,24m(809) Ingen
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 søndag den 12. juni 2016 klokken 16:55