Nålestævne 1, 27/4-2016

Nålestævne 1 2016, Nyborg onsdag den 27. april 2016
Resultatliste - Samlet
Nålestævne 1 2016, Nyborg onsdag den 27. april 2016
Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
111 Rigmor Ø. Krog2009Nr.Lyndelse60m400mBo 800
13,7s(156)1.59,6(70)2,54m(487)10,53m(157) Sølv
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
141 Frida Bjerregaard2007OA/OGF400mBo 1727
1.32,5(371)3,32m(769)25,47m(587) Guld
242 Ida Maia Jensen2007OA/OGF60mBo 295
15,5s(0)1,82m(240)7,66m(55) Ingen
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
128 Jasmina Trumic2006NGIF60m400mBo 1335
11,3s(370)1.43,9(244)2,86m(603)16,33m(362) Bronze
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
148 Ida Fisker2005OA/OGF60mKu 2200
10,3s(597)1,10m(876)5,92m(727) Sølv
240 luna Nordland2005OA/OGF60m400mBo 1733
10,2s(627)1.31,4(383)3,31m(765)15,74m(341) Bronze
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
144 Caroline Aslerin2004OA/OGF80m800mKu 2568
12,4s(802)3.14,0(686)3,97m(1004)6,25m(762) Sølv
245 Kristine Martinsen2004OA/OGF80mKu 2351
12,8s(699)3,60m(870)6,44m(782) Bronze
312 Solveig Ø. Krog2004Nr.Lyndelse80mKu 1950
13,9s(415)1,00m(740)3,56m(856)5,46m(679) Bronze
450 Anne Sofie Eriksen2004NGIF80mKu 1761
14,3s(377)3,26m(747)5,06m(637) Ingen
529 Clara E Rasmussen2004NGIF800mKu 0
AfbudAfbudAfbud Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
147 Cecilie Carlsen2003OA/OGF80m800mKu 2923
11,8s(956)2.51,7(1085)4,27m(1113)5,90m(725) Sølv
230 Dicte Kallestrup2003NGIF80m800mKu 2617
12,3s(828)3.06,5(821)4,32m(1131)5,26m(658) Bronze
316 Laura Frandsen2003SG80mSp 2208
14,3s(377)1,30m(1148)Udgået15,82m(683) Bronze
431 Ingeborg My Andersen2003NGIF800mKu 1745
3.21,2(557)3,08m(682)3,81m(506) Ingen
546 Anna Beese2003OA/OGF80m 1589
13,8s(441)1,30m(1148)4,16m(1073) Ingen
614 Maria Domino2003SG80m 467
13,7s(467) Ingen
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
143 Liva Berg2002OA/OGF100m 3147
15,2s(939)1,40m(1284)3,75m(924) Sølv
217 Sofie lauritsen2002SG100m800mKu 2676
15,2s(939)3.07,7(799)3,67m(896)7,00m(841) Bronze
318 Mathilde Eriksen2002SG100mKu 2204
15,9s(756)0,95m(672)3,34m(776)5,37m(670) Bronze
415 Sessel Taylor2002SG100m 1383
13,5s(1383) Ingen
513 Viktorija Thomsen2001SG800m 1205
2.45,0(1205) Ingen
Kvinder 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
132 Natasja Trustrup2000NGIF800m 1053
2.53,5(1053) Ingen
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
11 Villads Thrane2009Ringe GF60m400mBo 596
13,7s(133)1.48,9(129)2,26m(274)16,15m(189) Bronze
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
12 Rasmus G. Hansen2008Ringe GF60m400mBo 0
AfbudAfbudAfbudAfbud Ingen
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
120 Joachim Olsen2007NGIF400mBoKu 1490
1.27,0(387)3,30m(579)26,35m(440)5,43m(524) Sølv
234 Jamie Haagensen2007OA/OGF60m400mBo 1202
11,2s(360)1.28,1(374)2,90m(460)23,33m(368) Bronze
33 Mathias Hansen2007Ringe GF60m400mBo 948
11,6s(324)Ej mødt2,90m(460)15,15m(164) Badge
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
14 Lucas Brøchner2006Ringe GF60m400mBo 1443
10,8s(396)1.19,1(674)2,67m(391)23,71m(378) Bronze
25 Boas Brøchner2006Ringe GF60m400mBo 1387
10,8s(396)1.31,5(334)3,12m(525)27,45m(466) Bronze
339 Benjamin Vernegren2006OA/OGF400mBoKu 1382
1.14,5(860)28,92m(500)5,41m(522) Bronze
421 Jonas Hanniibalsen2006NGIF400mKu 1140
1.58,0(22)3,48m(633)5,04m(485) Ingen
535 Tobias Skov Nielsen2006OA/OGF400mBo 120
Udgået1,66m(103)9,27m(17) Ingen
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
138 Benjamin Haagensen2005OA/OGF60m400mBo 2024
9,9s(648)1.19,3(666)1,15m(634)38,64m(724) Sølv
26 Theis Thrane2005Ringe GF60m400mBo 1996
9,6s(734)1.30,7(343)Ej mødt3,39m(606)35,73m(656) Sølv
337 Anders kristian Nicolajsen2005OA/OGF400mBo 1570
1.28,1(374)1,05m(517)3,28m(573)34,27m(623) Bronze
47 Andreas hansen2005Ringe GF60m400mBo 1351
10,4s(504)Ej mødt3,26m(567)19,81m(280) Ingen
522 Patridk Thøgersen2005NGIF60mKu 1294
10,8s(396)1,00m(459)4,59m(439) Ingen
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
119 Saxo2004SG800mKu 2141
2.52,3(787)3,91m(761)6,11m(593) Sølv
233 Benjamin Haastrup2004SG800mSp 1422
3.26,6(330)3,23m(558)15,06m(534) Ingen
323 Jonathan Gude2004NGIF80mKu 1421
13,5s(487)1,05m(517)4,37m(417) Ingen
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
18 Nikolaj G. Hansen2003Ringe GF80mSp 0
AfbudAfbudAfbudAfbud Ingen
Mænd 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
110 Rasmus Thrane2002Ringe GF100mSp 1572
17,5s(374)3,22m(555)20,00m(643) Ingen
249 Pierre jørgensen2001NGIFKu 1294
3,88m(752)5,60m(542) Ingen
39 Sofus Andersen2002Ringe GF800mSp 1250
4.00,3(157)2,97m(481)18,58m(612) Ingen
424 Martin Rasmussen2002NGIFKu 0
Afbud Ingen
Mænd 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
136 Gustav E. Ladefoged2000OA/OGF800mKu 2580
2.36,5(1082)4,33m(886)6,30m(612) Ingen
225 Sophus mechlenburg Møller2000NGIF100m800m 1343
12,9s(1343)Ej mødtAfbud Ingen
326 Steffen Kjær Møller1999NGIF 1338
1,75m(1338) Ingen
Mænd 18-19 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
127 Casper Trustrup1998NGIF100mKu 1951
14,1s(1071)8,94m(880) Ingen
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 søndag den 1. maj 2016 klokken 12:42