Nålestævne 4, 7/9-2016

Nålestævne 4 2016, Nyborg idrætspark onsdag den 7. september 2016
Resultatliste - Samlet
Nålestævne 4 2016, Nyborg idrætspark onsdag den 7. september 2016
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 59 Alberte Ahlers Jensen 2008 OA/OGF 60m 400m Bo 1200
11,5s (352) 1.35,0 (343) 3,06m (675) 10,98m (173) Sølv
2 96 Luca Boel 2008 NGIF 60m 400m Bo 1183
12,3s (281) 1.43,0 (254) 2,69m (541) 16,31m (361) Bronze
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 41 Frida Bjerregaard 2007 OA/OGF 60m Bo 1897
10,7s (478) 1,00m (740) 3,55m (852) 24,60m (567) Guld
2 42 ida Marie Jensen 2007 OA/OGF 60m Bo 517
14,8s (59) 2,05m (317) 10,07m (141) Badge
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 22 Jasmina Trumic 2006 NGIF 60m 400m Bo 1433
11,0s (396) Ej mødt 2,85m (599) 19,05m (438) Bronze
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 91 Caroline Hansen 2005 SG 60m 400m Ku 2749
9,6s (806) 1.30,0 (398) 3,95m (997) 8,00m (946) Guld
2 48 Ida Fisker 2005 OA/OGF 60m Ku 2456
9,7s (776) 1,10m (876) 3,65m (888) 6,54m (792) Guld
3 76 Carline Kjærskov 2005 OA/OGF 60m Bo Ku 2214
10,1s (656) 3,43m (809) 24,25m (559) 6,13m (749) Sølv
4 127 naja Bech Jensen 2005 OA/OGF 60m 400m Bo 1898
10,6s (507) 1.24,7 (619) 3,42m (805) 20,59m (474) Bronze
5 79 Fiona Svane Milne 2005 OA/OGF 60m Bo Ku 1811
Afbud 1,15m (944) Ikke udført 34,01m (784) 7,25m (867) Bronze
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 44 Caroline Aslerin 2004 OA/OGF 80m 800m Ku 2809
11,9s (931) Afbud 4,38m (1152) 5,91m (726) Sølv
2 144 Tilde Larsen 2004 NGIF 80m Ku 2314
12,5s (776) 3,75m (924) 4,84m (614) Bronze
3 152 Milla Boel 2004 NGIF 80m 800m Ku 1984
13,5s (518) 3.20,0 (579) 3,14m (704) 5,67m (701) Bronze
4 153 Anne-Sofie Vestergaard 2004 NGIF 80m Ku 1852
14,1s (390) 3,07m (679) 6,45m (783) Bronze
5 143 Linea Silbye 2004 NGIF 80m Ku 1524
14,4s (370) 2,68m (537) 4,87m (617) Ingen
6 45 Kristine >Martinsen 2004 OA/OGF 80m 800m Di Ku 0
Afbud Afbud Afbud Afbud Afbud Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 77 cecilie Carlsen 2003 OA/OGF 80m 800m Ku 3168
11,3s (1085) 2.45,1 (1203) 4,62m (1239) 5,91m (726) Guld
2 16 Laura Frandsen 2003 SG 80m 800m Sp 2835
13,8s (441) 3.05,0 (847) 1,35m (1216) 18,96m (772) Sølv
3 61 Anna K. R. Dalager 2003 OA/OGF 800m Ku 2649
3.16,0 (651) 1,15m (944) 9,03m (1054) Bronze
4 114 Ingeborg Andersen 2003 NGIF 80m 800m Ku 1800
14,2s (383) 3.21,0 (561) 2,87m (606) 5,02m (633) Ingen
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 17 Sofie Lauritsen 2002 SG 100m 800m Ku 2626
16,1s (703) 3.05,1 (846) 3,93m (990) 6,52m (790) Bronze
2 112 Mathilde Eriksen 2002 SG 100m Ku 2080
16,8s (520) 3,62m (877) 5,50m (683) Ingen
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 113 sebastian Hannibaldsen 2010 NGIF 60m Bo 117
14,5s (60) 1,50m (57) 7,51m (0) Badge
2 119 Isak Simpson 2009 OA/OGF 60m 400m Bo 0
Afbud Afbud Afbud Afbud Ingen
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 2 Rasmus G Hansen 2008 Ringe GF 60m 400m Bo 1553
10,4s (504) 1.25,0 (435) 3,29m (576) 27,78m (473) Sølv
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 34 jamie Haagensen 2007 OA/OGF 60m Bo 1351
11,1s (369) 3,12m (525) 27,07m (457) Sølv
2 54 Elliott Thompson 2007 NGIF 60m 400m Bo 1195
11,1s (369) 1.40,0 (234) 3,02m (495) 21,85m (331) Bronze
3 117 Malthe Berentsen 2007 Ringe GF 60m 400m Bo 1178
11,4s (342) 1.32,1 (327) 2,97m (481) 22,80m (355) Bronze
4 85 Marcus Laursen 2007 Ringe GF 60m 400m Bo 911
12,6s (233) 1.38,0 (257) 2,88m (454) 16,62m (200) Badge
5 3 mathias Hansen 2007 Ringe GF 60m 400m Bo 832
12,4s (251) 1.48,0 (140) 2,83m (439) 14,29m (142) Badge
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 39 Benjamin Vernegren 2006 OA/OGF 60m 400m Ku 2236
9,8s (677) 1.12,0 (961) 3,93m (767) 5,27m (508) Guld
2 5 Boas Brochner 2006 Ringe GF 60m 400m Bo 1463
10,6s (446) 1.29,0 (363) 3,23m (558) 27,17m (459) Bronze
3 21 Jonas Hannibaldsen 2006 NGIF 60m Ku 1358
11,0s (378) 2,79m (427) 5,71m (553) Bronze
4 4 Lucas Brochner 2006 Ringe GF 60m 400m Bo 1327
10,9s (387) 1.25,0 (435) 3,01m (492) 24,58m (400) Bronze
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 7 Andreas Hansen 2005 Ringe GF 60m 400m Bo Ku 1738
10,2s (561) 1.33,0 (316) 3,60m (668) 28,54m (491) 5,28m (509) Bronze
2 37 Anders C. Nicolajsen 2005 OA/OGF 400m Bo Ku 1720
1.27,0 (387) 3,30m (579) 39,98m (754) 6,82m (665) Bronze
3 38 Benjamin Haagensen 2005 OA/OGF 60m 400m Bo Ku 1426
Afbud Afbud 1,15m (634) 3,73m (707) Afbud 7,35m (719) Bronze
4 142 Patrick Thøgersen 2005 NGIF 60m Bo 1205
11,5s (333) 2,99m (486) 24,05m (386) Ingen
5 20 Joachim Olsen 2005 NGIF 400m Bo 0
Afbud Afbud Afbud Ingen
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 19 Sasxo Draiby 2004 SG 800m Ku Sp 2449
2.45,0 (923) 4,16m (835) 6,41m (624) 22,20m (691) Sølv
2 126 Jonas H. Rosenvold 2004 OA/OGF 80m 800m Ku 2080
12,6s (706) 2.47,0 (886) 3,81m (731) 4,82m (463) Bronze
3 129 Valdemar Nielsen 2004 OA/OGF 800m Di 1951
2.45,0 (923) 3,55m (654) 12,40m (374) Bronze
4 71 Peter Skau Jørgensen 2004 OA/OGF 80m Sp 1815
12,5s (730) 3,62m (674) 9,50m (411) Bronze
5 33 Benjamin Haastrup 2004 SG 800m Ku Sp 1312
3.29,0 (318) 3,07m (510) 4,78m (459) 12,80m (484) Ingen
6 83 Aksel B Christensen 2004 OA/OGF 800m Sp 1200
Afbud 3,68m (692) 13,90m (508) Ingen
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 8 Nicolai G. Hansen 2003 Ringe GF 80m Sp 3075
10,9s (1119) 4,55m (952) 36,35m (1004) Guld
2 118 Ganbor Fenyvesi 2003 Ringe GF 80m Sp 2568
11,3s (1022) 4,35m (892) 20,50m (654) Sølv
3 57 Laus Petersen 2003 SG 80m Sp 2489
12,0s (852) 4,34m (889) 24,75m (748) Sølv
4 203 Sacharia Hassan 2003 NGIF 80m 800m Ku 2317
12,5s (730) 2.36,0 (1091) 3,89m (755) 4,90m (471) Sølv
5 204 Emil Lykkegaard 2003 NGIF 80m 800m Ku 1985
13,6s (463) 2.45,0 (923) 3,46m (627) 4,55m (435) Bronze
6 128 Simon H. Lohmann 2003 OA/OGF 80m Ku 1637
13,8s (415) 3,65m (683) 5,57m (539) Ingen
Mænd 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 10 Rasmus Thrane 2002 Ringe GF 100m 800m Sp 1657
19,0s (288) 3.19,0 (369) 3,28m (573) 23,25m (715) Ingen
2 141 Pierre Sørensen 2002 NGIF 100m 1228
16,2s (595) 3,48m (633) Ingen
3 24 Martin Rasmussen 2002 NGIF Ku 945
9,59m (945) Ingen
Mænd 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 200 Steffen Møller 1999 NGIF 1338
1,75m (1338) Ingen
Mænd 18-19 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 27 Casper Trustrup UFK 1998 NGIF 100m Ku 1692
14,9s (890) 8,17m (802) Ingen
Genereret af Mangekamp version 3.2.0.0 tirsdag den 13. september 2016 klokken 19:53