Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018

Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Resultatliste - 60 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1137   Karla Krog 2011NGIF10,011,8 s325
2138   Sarah Ekberg Hansen 2011NGIF10,012,8 s236
 
Resultatliste - 60 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
167   Ibden Grønbæk 2010Ringe Atletik10,011,5 s352
 
Resultatliste - 60 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
145   Helena Aslerin2008Odense Atletik11,79,0 s985
2141   Agnete Mose Poulsen2008Odense Atletik11,710,5 s537
3149   Yathavi Kowthaman 2008SG Atlerik10,0Ikke udført-
 
Resultatliste - 60 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1129   Vibe Konrad Olsen 2007Odense Atletik11,79,1 s955
220   Frida Grand Bjerregaard 2007Odense Atletik11,79,3 s895
237   Rasmine Dyrgaard Tholstrup2007Odense Atletik11,79,3 s895
 
Resultatliste - 60 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1150   Aintavi Kowthaman2006SG Atlerik10,0Ikke udført-
 
Resultatliste - 60 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
114   Omar El-Set2010Odense Atletik10,010,2 s561
2140   Johan Andersen2010Odense Atletik10,010,6 s446
391   Kristian Lehmkuhl Knudsen 2010Odense Atletik10,010,7 s417
 
Resultatliste - 60 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
168   Rasmus Grill Hansen2008Ringe Atletik10,89,6 s734
2151   Maxim Riege2008Odense Atletik10,810,6 s446
376   Rune Grønbæk2008Ringe Atletik10,811,5 s333
 
Resultatliste - 60 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
117   Lucas Neckelmann2007Odense Atletik10,39,6 s734
231   Jonathan Burgos Christoffersen 2007NGIF10,39,7 s705
397   William Stenmann Hansen 2007Odense Atletik10,310,4 s504
469   Carl Johan Melgaard2007Ringe Atletik10,310,9 s387

Resultatliste - 80 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1100   Cecilie Augustinus-Jensen2006Odense Atletik11,411,26 s1157
 
Resultatliste - 80 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
196   Caroline Kjærskov2005Odense Atletik11,411,58 s1075
215   Ida Fisker 2005Odense Atletik11,413,58 s560
 
Resultatliste - 80 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
128   Cecilia Dresler2003NGIF01,412,86 s745
 
Resultatliste - 80 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
119   Jonathan Lindberg Svenning Nielsen 2006Odense Atletik11,614,59 s365
2139   Anders Jepsen2006NGIF11,615,78 s280
 
Resultatliste - 80 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1103   Anders Christian Nicolaisen 2005Odense Atletik11,612,60 s764

Resultatliste - 100 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1105   Caroline Aslerin 2004Odense Atletik11,313,88 s1347
25   Laura Fransen 2003SG Atlerik11,315,16 s1012
349   Sara Skovbak Graversen2004Odense Atletik11,315,51 s920
4143   Anna K. R. Dalager 2003Odense Atletik11,317,28 s458
5147   Sofie M. Rasmussen 2003SG Atlerik10,0Ikke udført-
 
Resultatliste - 100 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Mænd 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
112   Nikolaj Grill Hansen2003Ringe Atletik11,412,07 s1585
218   Valdemar Lindberg Svenning Nielsen 2004Odense Atletik11,413,61 s1236
 
Resultatliste - 100 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Mænd 16-17 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
163   Casper Claville2001Odense Atletik11,412,74 s1434
 
Resultatliste - 100 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Mænd 18-19 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1145   Malachy Mozejko2000Odense Atletik11,411,44 s1728
2146   Tobias Renbæk 2000Odense Atletik11,411,78 s1651

Resultatliste - 400 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1137   Karla Krog 2011NGIF10,01.47,9 200
2138   Sarah Ekberg Hansen 2011NGIF10,02.36,4 0
 
Resultatliste - 400 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
167   Ibden Grønbæk 2010Ringe Atletik10,01.39,1 297
 
Resultatliste - 400 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
145   Helena Aslerin2008Odense Atletik10,01.20,27 814
2141   Agnete Mose Poulsen2008Odense Atletik10,01.26,96 529
 
Resultatliste - 400 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1129   Vibe Konrad Olsen 2007Odense Atletik10,01.13,18 1115
 
Resultatliste - 400 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
191   Kristian Lehmkuhl Knudsen 2010Odense Atletik10,01.27,8 377
2140   Johan Andersen2010Odense Atletik10,01.35,9 282
 
Resultatliste - 400 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
198   Magnus Bak 2009Odense Atletik10,01.30,1 350
 
Resultatliste - 400 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1151   Maxim Riege2008Odense Atletik10,01.30,26 350
268   Rasmus Grill Hansen2008Ringe Atletik10,01.32,31 326
376   Rune Grønbæk2008Ringe Atletik10,01.42,10 211
 
Resultatliste - 400 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
117   Lucas Neckelmann2007Odense Atletik10,01.17,87 729
272   Joachim Olsen 2007NGIF10,01.19,87 648
3144   Albert Bostan Beck 2007Odense Atletik10,01.20,29 631
497   William Stenmann Hansen 2007Odense Atletik10,01.22,10 558
569   Carl Johan Melgaard2007Ringe Atletik10,01.23,69 494

Resultatliste - 800 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
196   Caroline Kjærskov2005Odense Atletik10,03.03,34 877
 
Resultatliste - 800 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1127   Mathias B. Nielsen 2005Kolding KFUM00,02.22,6 1342
 
Resultatliste - 800 m
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Mænd 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
118   Valdemar Lindberg Svenning Nielsen 2004Odense Atletik10,02.47,36 879
2142   Michael Ølund Lauritzen 2004Odense Atletik10,02.49,40 841

Resultatliste - Højdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
167   Ibden Grønbæk 2010Ringe Atletik1Ikke udført-
 
Resultatliste - Højdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
145   Helena Aslerin2008Odense Atletik11,15 m944
2141   Agnete Mose Poulsen2008Odense Atletik10,95 m672
 
Resultatliste - Højdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
120   Frida Grand Bjerregaard 2007Odense Atletik11,25 m1080
2129   Vibe Konrad Olsen 2007Odense Atletik11,10 m876
 
Resultatliste - Højdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
15   Laura Fransen 2003SG Atlerik11,54 m1474
2105   Caroline Aslerin 2004Odense Atletik11,35 m1216
328   Cecilia Dresler2003NGIF11,15 m944
 
Resultatliste - Højdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
191   Kristian Lehmkuhl Knudsen 2010Odense Atletik1Ikke udført-
 
Resultatliste - Højdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
176   Rune Grønbæk2008Ringe Atletik1Ikke udført-
 
Resultatliste - Højdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1144   Albert Bostan Beck 2007Odense Atletik11,05 m517
 
Resultatliste - Højdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
119   Jonathan Lindberg Svenning Nielsen 2006Odense Atletik11,00 m459
 
Resultatliste - Højdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1127   Mathias B. Nielsen 2005Kolding KFUM01,51 m1057

Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1137   Karla Krog 2011NGIF1-14,02,64 m523
2138   Sarah Ekberg Hansen 2011NGIF1-1,11,50 m133
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
167   Ibden Grønbæk 2010Ringe Atletik1-1,12,49 m469
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
145   Helena Aslerin2008Odense Atletik1-0,83,71 m910
2141   Agnete Mose Poulsen2008Odense Atletik10,02,89 m613
3149   Yathavi Kowthaman 2008SG Atlerik10,0Ikke udført-
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
137   Rasmine Dyrgaard Tholstrup2007Odense Atletik1-2,33,93 m990
2129   Vibe Konrad Olsen 2007Odense Atletik1-1,33,83 m953
320   Frida Grand Bjerregaard 2007Odense Atletik1-0,53,79 m939
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1100   Cecilie Augustinus-Jensen2006Odense Atletik1-1,14,73 m1279
2150   Aintavi Kowthaman2006SG Atlerik10,0Ikke udført-
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
196   Caroline Kjærskov2005Odense Atletik10,04,17 m1076
215   Ida Fisker 2005Odense Atletik1-1,13,25 m744
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1105   Caroline Aslerin 2004Odense Atletik1-2,04,24 m1102
25   Laura Fransen 2003SG Atlerik10,03,99 m1011
349   Sara Skovbak Graversen2004Odense Atletik1-0,93,72 m914
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
114   Omar El-Set2010Odense Atletik1-1,33,14 m531
291   Kristian Lehmkuhl Knudsen 2010Odense Atletik00,02,99 m486
3140   Johan Andersen2010Odense Atletik10,02,73 m409
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
198   Magnus Bak 2009Odense Atletik1-1,22,70 m400
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
168   Rasmus Grill Hansen2008Ringe Atletik1-0,33,25 m564
2151   Maxim Riege2008Odense Atletik1-0,53,01 m492
376   Rune Grønbæk2008Ringe Atletik1-2,22,58 m366
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
172   Joachim Olsen 2007NGIF1-1,53,53 m648
231   Jonathan Burgos Christoffersen 2007NGIF1-1,83,50 m639
3144   Albert Bostan Beck 2007Odense Atletik1-1,03,49 m636
417   Lucas Neckelmann2007Odense Atletik1-1,13,47 m630
569   Carl Johan Melgaard2007Ringe Atletik10,02,88 m454
697   William Stenmann Hansen 2007Odense Atletik1-1,52,69 m397
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
119   Jonathan Lindberg Svenning Nielsen 2006Odense Atletik1-1,13,20 m549
2139   Anders Jepsen2006NGIF1-1,82,28 m280
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
1103   Anders Christian Nicolaisen 2005Odense Atletik1-2,13,95 m773
 
Resultatliste - Længdespring
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Mænd 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Vind Resultat Point
118   Valdemar Lindberg Svenning Nielsen 2004Odense Atletik1-1,14,29 m874
2142   Michael Ølund Lauritzen 2004Odense Atletik1-1,24,03 m797

Resultatliste - Boldkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger under 7 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1138   Sarah Ekberg Hansen 2011NGIF111,74 m200
 
Resultatliste - Boldkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
167   Ibden Grønbæk 2010Ringe Atletik18,00 m67
 
Resultatliste - Boldkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
145   Helena Aslerin2008Odense Atletik127,41 m632
2141   Agnete Mose Poulsen2008Odense Atletik017,71 m407
 
Resultatliste - Boldkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
120   Frida Grand Bjerregaard 2007Odense Atletik130,44 m702
2129   Vibe Konrad Olsen 2007Odense Atletik126,73 m616
337   Rasmine Dyrgaard Tholstrup2007Odense Atletik122,50 m518
 
Resultatliste - Boldkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 8 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
191   Kristian Lehmkuhl Knudsen 2010Odense Atletik118,49 m247
214   Omar El-Set2010Odense Atletik116,95 m209
3140   Johan Andersen2010Odense Atletik114,14 m138
 
Resultatliste - Boldkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 9 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
198   Magnus Bak 2009Odense Atletik116,11 m188
 
Resultatliste - Boldkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 10 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
168   Rasmus Grill Hansen2008Ringe Atletik135,71 m656
2151   Maxim Riege2008Odense Atletik126,99 m455
376   Rune Grønbæk2008Ringe Atletik119,26 m266
 
Resultatliste - Boldkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
172   Joachim Olsen 2007NGIF139,33 m739
297   William Stenmann Hansen 2007Odense Atletik132,89 m591
331   Jonathan Burgos Christoffersen 2007NGIF130,85 m544
469   Carl Johan Melgaard2007Ringe Atletik126,06 m434

Resultatliste - Diskoskast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
146   Fiona Svane Milne2005Odense Atletik125,00 m1008
215   Ida Fisker 2005Odense Atletik117,95 m788
 
Resultatliste - Diskoskast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1143   Anna K. R. Dalager 2003Odense Atletik113,15 m639
 
Resultatliste - Diskoskast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
117   Lucas Neckelmann2007Odense Atletik1Ikke udført-
 
Resultatliste - Diskoskast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1103   Anders Christian Nicolaisen 2005Odense Atletik120,89 m688
 
Resultatliste - Diskoskast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Mænd 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
112   Nikolaj Grill Hansen2003Ringe Atletik129,68 m1006

Resultatliste - Kuglestød
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1129   Vibe Konrad Olsen 2007Odense Atletik15,41 m674
 
Resultatliste - Kuglestød
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Piger 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
146   Fiona Svane Milne2005Odense Atletik112,91 m1461
215   Ida Fisker 2005Odense Atletik17,66 m910
396   Caroline Kjærskov2005Odense Atletik17,65 m909
 
Resultatliste - Kuglestød
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1143   Anna K. R. Dalager 2003Odense Atletik16,71 m810
 
Resultatliste - Kuglestød
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 11 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
172   Joachim Olsen 2007NGIF17,84 m768
297   William Stenmann Hansen 2007Odense Atletik16,05 m587
 
Resultatliste - Kuglestød
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1148   Niels Frandsen2006SG Atlerik16,14 m596
2139   Anders Jepsen2006NGIF14,79 m460
 
Resultatliste - Kuglestød
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1103   Anders Christian Nicolaisen 2005Odense Atletik17,58 m742

Resultatliste - Spydkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
15   Laura Fransen 2003SG Atlerik119,65 m791
2105   Caroline Aslerin 2004Odense Atletik117,58 m733
3143   Anna K. R. Dalager 2003Odense Atletik1Ikke udført-
 
Resultatliste - Spydkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 12 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1148   Niels Frandsen2006SG Atlerik117,67 m591
219   Jonathan Lindberg Svenning Nielsen 2006Odense Atletik116,66 m569
3139   Anders Jepsen2006NGIF19,79 m417
 
Resultatliste - Spydkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Drenge 13 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1103   Anders Christian Nicolaisen 2005Odense Atletik130,40 m872
 
Resultatliste - Spydkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Mænd 14-15 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
112   Nikolaj Grill Hansen2003Ringe Atletik139,62 m1076
 
Resultatliste - Spydkast
Landsdelsmesterskab, Odense søndag den 23. september 2018
Mænd 18-19 år
Pl. Nr.   Navn Årgang Klub Heat Resultat Point
1146   Tobias Renbæk 2000Odense Atletik136,86 m1015
2145   Malachy Mozejko2000Odense Atletik134,32 m959
Genereret af Mangekamp version 3.3.0.1 torsdag den 27. september 2018 klokken 10:18