LD 3 kamp 2018, Høje Bøge stadion søndag den 24. juni 2018

LD 3 kamp 2018, Høje Bøge stadion søndag den 24. juni 2018
Resultatliste - Samlet
LD 3 kamp 2018, Høje Bøge stadion søndag den 24. juni 2018
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 67 iben Grønbech 2010 Ringe Atletik 60m Bo 1060
12,0s (308) 2,67m (534) 12,25m (218) Bronze
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 34 Selma Dalsgaard 2009 NGIF 60m Bo 1168
11,4s (361) 2,63m (519) 14,23m (288) Bronze
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 45 Helena Aslerin 2008 Odense Atletik 60m Bo 2267
9,6s (806) 3,64m (885) 24,99m (576) Guld
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 71 Caroline Kjærskov 2005 Odense Atletik 80m Ku 2741
12,4s (802) 4,01m (1019) 7,76m (920) Sølv
2 28 Cecilia Dressler 2005 NGIF 800m Ku 2664
3.05,10 (846) 1,25m (1080) 6,02m (738) Bronze
3 15 Ida Fisker 2005 Odense Atletik 80m Sp 1884
13,3s (570) 3,35m (780) 10,55m (534) Ingen
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 44 Caroline Aslerin 2004 Odense Atletik 100m 3822
13,80s (1368) 1,40m (1284) 4,43m (1170) Super!!
2 66 Laura Frendsen 2003 SG Atlerik 100m 3457
15,30s (975) 1,50m (1420) 4,13m (1062) Guld
3 8 Daryna 2004 SG Atlerik 100m Ku 2681
14,90s (1080) 3,40m (798) 6,64m (803) Bronze
Kvinder 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 6 Laura Aaen 2002 SG Atlerik Ku Sp 2974
3,73m (917) 9,76m (1130) 24,45m (927) Bronze
2 65 Sofie lauritsen 2002 SG Atlerik 100m Ku 2507
15,7s (808) 3,39m (794) 7,61m (905) Ingen
3 7 Mathilde Eriksen 2002 SG Atlerik 100m 2270
15,00s (1054) 1,35m (1216) Ikke udført Ingen
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 81 Ibrahim El-set 2012 Odense Atletik 400m Bo 184
2.01,20 (0) 1,70m (114) 11,41m (70) Badge
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 14 Omar El-Set 2010 Odense Atletik 60m Bo 1452
10,0s (619) 3,20m (549) 19,94m (284) Sølv
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 56 Magnus Bak 2009 Odense Atletik 400m Bo 920
1.26,2 (396) 2,85m (445) 11,76m (79) Badge
2 9 Terje Damsted 2009 Ringe Atletik 60m Bo 578
13,8s (124) 2,19m (254) 16,60m (200) Badge
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 68 Rasmus G. Hansen 2008 Ringe Atletik 60m Bo 1627
10,5s (475) 3,30m (579) 32,12m (573) Sølv
2 76 Rune Grønbech 2008 Ringe Atletik 60m Bo 825
12,4s (251) 2,55m (357) 17,28m (217) Ingen
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 31 Jonathan Christoffersen 2007 NGIF 60m Bo 1969
9,6s (734) 3,78m (722) 29,50m (513) Sølv
2 72 Joachim Olsen 2007 NGIF 400m Bo 1812
1.24,20 (473) 3,35m (594) 39,58m (745) Sølv
3 79 Magnus Nancke 2007 NGIF 60m Bo 1324
10,7s (417) 3,27m (570) 22,09m (337) Ingen
4 10 Mathias Hansen 2007 Ringe Atletik 60m Bo 1275
10,8s (396) 3,04m (501) 23,74m (378) Ingen
5 69 Carl Johan Melgaard 2007 Ringe Atletik 60m Bo 1043
11,1s (369) 2,66m (389) 20,01m (285) Ingen
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 80 Killian Ishi Dodson 2006 Odense Atletik 80m Ku 1717
13,3s (536) 3,34m (591) 6,08m (590) Bronze
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 35 Nicolaj Haugaard 2005 NGIF 80m Ku 2130
11,8s (900) 3,78m (722) 5,27m (508) Bronze
2 11 Andreas Hansen 2005 Ringe Atletik 80m Sp 1834
12,9s (633) 3,53m (648) 15,94m (553) Bronze
3 21 Anders Nicolajsen 2005 Odense Atletik 80m Sp 0
Ikke udført Ikke udført Ikke udført Ingen
Mænd 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 12 Nicolaj Hansen 2003 Ringe Atletik 100m Di Sp 3575
11,60s (1692) 26,60m (894) 35,66m (989) Guld
2 1 Laus Petersen 2003 SG Atlerik Sp 3181
1,60m (1162) 5,13m (1125) 31,36m (894) Sølv
3 4 Benjamin Haastrup 2004 SG Atlerik 800m Sp 2019
3.04,6 (557) 3,75m (713) 24,80m (749) Ingen
Mænd 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1 13 Sofus Andersen 2002 Ringe Atletik Di Ku Sp 1872
16,48m (529) 6,03m (585) 25,21m (758) Ingen
Genereret af Mangekamp version 3.3.0.1 onsdag den 27. juni 2018 klokken 0:06