Nålestævne 1, Nyborg onsdag den 9. maj 2018

Nålestævne 1, Nyborg onsdag den 9. maj 2018
Resultatliste - Samlet
Nålestævne 1, Nyborg onsdag den 9. maj 2018
Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
123 Nikoline Bjerrum2011Odense Atletik60mBo 763
12,8s(236)2,65m(527)5,90m(0) Bronze
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
141 Wilma Moos Riggelsen2010NGIF60mBo 853
12,8s(236)2,75m(563)7,62m(54) Bronze
Piger 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
133 Ida Teresa Johansen2009NGIF60m200mBo 1041
12,8s(236)49,0s(87)2,62m(516)14,27m(289) Bronze
234 Selma Dalsgaard2009NGIF60m200mBo 1032
11,2s(379)47,3s(132)2,68m(537)9,38m(116) Bronze
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
136 Silke Kroun2008NGIF60m200mBoKu 1626
12,2s(290)48,5s(100)1,00m(740)3,00m(653)18,26m(420)4,67m(596) Sølv
232 Lærke Flacke2008NGIF60m200mBoKu 1442
11,70s(356)41,6s(284)0,85m(536)2,91m(621)15,95m(349)3,42m(465) Bronze
338 Anna Meyer-Iversen2008NGIF60m200mBoKu 1419
12,0s(308)310,0s(0)0,95m(672)2,92m(624)11,14m(178)3,17m(439) Bronze
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
137 Rasmine Dyregaard Tholstrup2007Odense Atletik60m200mBoKu 2632
9,5s(835)33,5s(812)3,82m(950)20,38m(469)7,06m(847) Guld
220 Frida Grand Bjerregaard2007Odense Atletik60mKu 2505
10,0s(686)1,20m(1012)3,87m(968)6,68m(807) Guld
322 Vibe Konrad Olsen2007Odense Atletik60m200mKuBo 2503
9,6s(806)33,2s(845)3,84m(957)5,67m(701)19,23m(442) Guld
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
142 Cicilie Thor2006NGIF80mKu 1442
14,6s(356)2,88m(610)3,52m(476) Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
115 Ida Fisker2005Odense Atletik80mKu 2661
13,0s(647)1,25m(1080)3,81m(946)7,89m(934) Bronze
228 Cecillia Santos Dresler2005NGIF80m 1326
15,2s(314)1,20m(1012)3,82m(950) Ingen
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
15 Laura Frandsen2003SG Atlerik100mKuSp 3034
15,6s(834)1,45m(1352)7,07m(848)18,67m(763) Sølv
226 Ingeborg My Haslund Andersen2003NGIF1000mKu 1890
4.07,8(644)3,11m(693)4,26m(553) Ingen
Kvinder 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
17 Matilde Ertiksen2002SG Atlerik100m1000m 3092
15,1s(965)4.06,9(656)1,25m(1080)4,09m(1047) Bronze
26 Laura Aaen2002SG AtlerikKuSp 2970
4,27m(1113)8,44m(992)22,25m(865) Bronze
38 Daryna2002SG Atlerik100mKu 2545
15,2s(939)3,51m(838)6,31m(768) Ingen
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
124 Hjalte Thinggaard Rotbøl2011Odense Atletik60mBo 1245
10,8s(396)3,35m(594)18,80m(255) Guld
243 Ibrahim El-Set2012Odense Atletik60m200m 205
12,9s(205)52,7s(0) Badge
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
114 Omar El-Set2010Odense Atletik60m200mBo 1172
10,8s(396)38,0s(350)3,19m(546)17,80m(230) Bronze
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
139 William Neckelmann2009Odense Atletik60mBo 1255
11,8s(305)3,13m(528)25,56m(422) Bronze
29 Terje Damsted2009Ringe Atletik60mBo 548
12,5s(242)2,37m(306)8,40m(0) Badge
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
117 Lucas Neckelmann2007Odense Atletik60mBo 1934
10,0s(619)4,00m(788)30,11m(527) Sølv
231 Jonathan Burgos Christoffersen2007NGIF200mBo 1490
34,8s(539)3,72m(704)18,47m(247) Bronze
310 Mathais Hansen2007Ringe Atletik60mBo 1266
11,1s(369)3,46m(627)19,41m(270) Ingen
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
119 Jonathan Lindberg Svenning Nielsen2006Odense Atletik80m600mKuBo 1568
14,2s(376)2.27,2(349)3,71m(701)5,10m(491)14,36m(144) Ingen
216 Tobias Skov2006Odense Atletik80mKu 503
21,3s(0)2,17m(249)3,29m(254) Ingen
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
121 Anders Christian Nicolaisen2005Odense Atletik80mKuSp 2175
12,7s(682)3,94m(770)6,90m(673)23,63m(723) Bronze
235 Nikolaj Haugaard2005NGIF80mKu 2075
11,9s(876)4,08m(812)4,12m(387) Bronze
311 Andreas Hansen2005Ringe Atletik80m600mKuSp 2047
12,7s(682)2.26,1(356)3,86m(746)4,85m(466)18,90m(619) Bronze
Mænd 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
112 Nikolaj Hansen2003Ringe Atletik100mKuSp 3585
12,7s(1388)5,17m(1137)9,06m(892)38,89m(1060) Guld
21 Laus Petersen2003SG Atlerik1000mSp 3424
3.20,0(1108)1,63m(1197)5,11m(1119)33,50m(941) Guld
318 Valdemar Lindeberg Svenning Nielsen2004Odense Atletik100m1000mKu 2362
14,3s(1026)Ikke udført4,10m(818)5,37m(518) Bronze
44 Benjamin Haastrup2003SG Atlerik100m1000mSp 1871
16,4s(550)4.21,8(353)3,82m(734)17,47m(587) Ingen
Mænd 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
140 Pierre Sørensen2002NGIF100mKu 3237
13,2s(1275)5,19m(1143)8,34m(819) Sølv
225 Martin Rasmussen2002NGIF100mKu 1596
15,6s(731)8,80m(865) Ingen
313 Sofus Andersen2002Ringe AtletikKuSp 1320
5,86m(568)24,94m(752) Ingen
Genereret af Mangekamp version 3.3.0.1 torsdag den 10. maj 2018 klokken 0:40