Nålestævne 3 29/8 2018, Nyborg Idrætspark onsdag den 29. august 2018

Nålestævne 3 29/8 2018, Nyborg Idrætspark onsdag den 29. august 2018
Resultatliste - Samlet
Nålestævne 3 29/8 2018, Nyborg Idrætspark onsdag den 29. august 2018
Piger under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
123 Nikoline Bjerrum2011Odense Atletik60mBo 727
12,5s(263)2,23m(377)8,55m(87) Bronze
2108 Alberte Vestergaard2011NGIF60mBo 643
12,5s(263)2,17m(357)6,75m(23) Bronze
3109 Josefine Sun Nørup2013NGIF60mBo 60
20,9s(0)1,28m(60)2,92m(0) Ingen
Piger 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
167 Iben Grønbæk2010Ringe Atletik60m300mBo 875
11,8s(325)75,5s(182)2,32m(407)10,15m(143) Bronze
2112 Julie Emma Kaas2010NGIF60mBo 811
12,0s(308)2,30m(400)9,01m(103) Bronze
Piger 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
189 Clara Skovsgaard2008Odense Atletik60mKu 1879
10,7s(478)3,26m(747)5,22m(654) Sølv
Piger 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
137 Rasmine Dyrgaard2007Odense Atletik60mBoKu 2624
9,5s(835)Ikke udført3,85m(961)21,41m(493)6,88m(828) Guld
2129 Vibe2007Odense Atletik60mBo 2566
9,2s(925)1,10m(876)3,90m(979)28,72m(662) Guld
320 Frida Grand Bjerregaard2007Odense Atletik60mBo 2448
9,6s(806)1,20m(1012)3,92m(986)27,32m(630) Guld
483 Malou Bendix2007SG Atlerik60mBoKu 1747
11,2s(379)2,87m(606)33,02m(762)3,71m(495) Bronze
Piger 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1100 Cecillie Augustinus-Jensen2006Odense Atletik80m 2433
11,2s(1111)4,85m(1322) Sølv
229 Jamina Trumic2006NGIF80mKu 1846
13,9s(415)3,33m(773)5,26m(658) Bronze
3115 Cecilie Lærke2006NGIF80mKu 1549
14,4s(370)2,58m(501)5,45m(678) Ingen
Piger 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
196 Caroline Kjærskov2005Odense Atletik80mKu 2880
12,1s(879)4,44m(1174)6,87m(827) Sølv
228 Cecilia Dresleer2005NGIF80mKu 2219
13,3s(570)1,15m(944)5,71m(705) Bronze
393 Fiona Svane Bjerrum2005Odense Atletik80mDiKu 2114
12,4s(802)Ikke udført21,98m(914)11,49m(1312) Bronze
415 Ida Fisker2005Odense Atletik80mDiKu 1302
13,8s(441)12,92m(631)7,19m(861) Ingen
Kvinder 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1105 Caroline Aslerin2004Odense Atletik100m 3714
13,8s(1305)1,30m(1148)4,68m(1261) Guld
2101 Maja Marie Avnshøj2004Odense Atletik100m 2242
14,4s(1148)4,22m(1094) Bronze
326 Ingeborg My Haslund Andersen2004NGIF1500mDiKu 1717
6.20,5(607)11,10m(575)4,09m(535) Ingen
427 Milla Boel2004NGIFKu 1592
3,48m(827)6,28m(765) Ingen
Drenge under 7 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
188 Karl Meng2012Odense Atletik60m300mBo 577
13,6s(142)84,1s(0)2,46m(331)12,76m(104) Bronze
287 Valdemar Meng2012Odense Atletik60m300mBo 309
13,6s(142)88,9s(0)1,85m(157)8,99m(10) Badge
3110 Christian Nikolaj Kaas2014NGIF60mBo 0
33,2s(0)1,20m(0)3,88m(0) Ingen
399 Marius Birkelund Jørgensen2011Odense Atletik60m300mBo 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
Drenge 8 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
182 Gustav Bendix2010SG Atlerik60m300mBo 1476
11,4s(342)73,5s(159)3,09m(516)34,08m(618) Sølv
291 Krestian Lehmkuhl Knudsen2010Odense Atletik60m300mBo 1219
10,6s(446)62,3s(350)3,09m(516)18,89m(257) Sølv
3111 Cristopher Luca Hvilshøj2010NGIF60m300mBo 299
15,0s(15)108,7s(0)2,16m(246)10,12m(38) Ingen
Drenge 9 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
186 Johan Meng2009Odense Atletik60m300mBo 1424
10,6s(446)63,1s(336)3,09m(516)27,27m(462) Sølv
2133 William N2009Odense Atletik300mBo 1291
64,7s(309)3,04m(501)28,11m(481) Bronze
398 Magnus Bak2009Odense Atletik60m300mBo 1094
11,2s(360)66,8s(273)2,98m(484)18,58m(250) Bronze
Drenge 10 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
190 Kristian Lauridsen2008Odense Atletik60m300mBoKu 1833
10,1s(590)61,3s(367)Ikke udført3,29m(576)Ikke udført6,84m(667) Sølv
276 Rune Grønbæk2008Ringe Atletik60m300mBo 631
11,8s(305)75,8s(120)2,44m(326)Ikke udført Ingen
Drenge 11 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
197 William Stenmann Hansen2007Odense Atletik60m300mBoKu 1917
10,1s(590)60,0s(389)3,77m(719)33,33m(601)6,26m(608) Sølv
230 Joakim Olsen2007NGIF300mBoKu 1813
59,3s(404)3,50m(639)40,65m(770)7,39m(723) Sølv
3114 Magnus Nancke2007NGIF60mBo 1354
10,2s(561)2,70m(400)24,33m(393) Ingen
469 Carl Johan Melgaard2007Ringe Atletik60mBo 1182
11,0s(378)2,85m(445)22,97m(359) Ingen
533 Wiliam2007Odense Atletik60m 360
11,2s(360) Ingen
Drenge 12 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
119 Jonathan Lindbeerg Svenning2006Odense Atletik80mKu 1675
13,3s(536)1,10m(576)3,54m(651)5,07m(488) Bronze
2122 Anders Jepsen 2006NGIF80mBoKu 1081
15,6s(276)2,55m(357)Ikke udført4,67m(448) Ingen
316 Tobias Skov Nielsen2006Odense Atletik80mKu 493
21,9s(0)1,95m(186)3,62m(307) Ingen
4117 Hugo Smidt Lûtzen2006NGIF80mKu 0
Ikke udførtIkke udførtIkke udført Ingen
Drenge 13 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1103 Anders Christian Nicolaisen2005Odense Atletik80mKu 2382
12,3s(779)4,16m(835)7,84m(768) Sølv
2130 Mathias2005Kolding KFUM1500m 2268
4.54,9(1282)1,45m(986) Bronze
3104 Bertram Bterock Schly2005Odense Atletik80mDiKu 1968
12,8s(657)3,70m(698)18,79m(613)5,95m(577) Bronze
Mænd 14-15 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1107 Christoffer Dresler2003NGIF100m1500m 3553
13,1s(1298)Ikke udført1,55m(1103)5,22m(1152) Guld
218 Valdemar Svenning Lindberg2004Odense Atletik100m1500mKu 3020
13,8s(1139)5.16,0(1066)4,09m(815)5,73m(555) Sølv
375 Saxo Drejby2004SG Atlerik1500mDiKu 2978
5.10,6(1121)4,68m(991)16,63m(535)8,81m(866) Sølv
44 Benjamin Haastrup2004SG Atlerik1500mDiKu 1626
6.52,2(318)3,70m(698)12,97m(403)5,44m(525) Ingen
Mænd 16-17 år
Pl. Nr Navn Årgang Klub Øvelser I alt
1136 Pierre Sørensen2002NGIF300m1500mKu 2821
Ikke udført5.33,6(885)5,18m(1140)8,11m(796) Bronze
Genereret af Mangekamp version 3.3.0.1 søndag den 9. september 2018 klokken 20:06